logo

Комунальний заклад освіти «Магдалинівська спеціальна школа» Дніпропетровської обласної ради»

Магдалинівська допоміжна школа-інтернат розпочала своє існування в колишній будівлі райкому партії в 1963році. Першими учнями були діти з різних районів області, серед них були діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Директором школи був призначений Ягольник Іван Васильович. Він був першим, хто очолив і розпочав роботу по добору кадрів і прийому учнів.

В 1993році рішенням сесії Дніпропетровської обласної ради народних депутатів Магдалинівську допоміжну школу- інтернат передано до обласної комунальної власності. Того ж року збудували нову типову їдальню. На той час у закладі перебувало більше 200 учнів.

В 1999році Магдалинівську допоміжну школу-інтернат перейменовано в Магдалинівську спеціальну загальноосвітню школу інтернат для дітей з вадами розумового або фізичного розвитку.

У 2002 році закладено великий шкільний сад, реконструйовано шкільну газову котельню, а у 2005 році здійснено реконструкцію спортивного залу та карантинно-ізоляційного комплексу. У 2007 році завершено роботу по капітальному ремонту шкільних майстерень, банно-прального комплексу. Всі роботи виконано за останніми вимогами євростандарту. Приміщення школи стали зручні, естетичні.

Рішенням Дніпропетровської обласної ради від 23 березня 2007 року № 122-7/V вирішено змінити назву обласного комунального закладу освіти «Магдалинівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» для дітей з вадами розумового та фізичного розвитку на комунальний заклад освіти «Магдалинівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» Дніпропетровської обласної ради». В цей час стрімких обертів набирає спортивно-масова робота під керівництвом Карпенка Дмитра Семеновича, відмінника освіти України, Заслуженого вчителя України.

Школа постійно завойовує призові місця на обласних змаганнях серед вихованців закладів обласного підпорядкування. Спортивні успіхи вихованців спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату чималою мірою теж сприяють зміцненню її авторитету. Так, у змаганнях з легкої атлетики за першість України у збірній області команда з 8 чол.- 6 чол. з Магдалинівки, зайняла перше місце. Вихованець Віктор Щербина у Франції на Європейському чемпіонаті серед спортсменів-легкоатлетів на дистанції 800 м. зайняв третє місце і отримав бронзову медаль. Основними суперниками були спортсмени з Португалії і Польщі. Починаючи з 1990 року не здавали позицій у спорті, з тих пір підготували 17 чемпіонів України по «Інваспорту», 20 призерів, 3 учні на Всеукраїнських іграх в «Артеку».У 1996 році 2 вихованців школи брали участь у першості Європи, 29 учнів - у першості України з легкої атлетики у м. Одесі, Миколаєві, Очакові, Євпаторії.

Основне завдання закладу - знайти індивідуальний підхід до кожного, розкрити їх можливості і удосконалювати творчі здібності.Це соціальна адаптація вихованців,підготовка їх до самостійного життя. Починаючи з першого класу,з щорічними удосконаленнями їх умінь.

Рішенням сесії Дніпропетровської обласної ради від 21.12.2012року комунальний заклад освіти «Магдалинівська спеціальна загальноосвітня школа – інтернат Дніпропетровської обласної ради» перейменовано на комунальний заклад освіти «Магдалинівський навчально – реабілітаційний центр» Дніпропетровської обласної ради».

У 2014 році була проведена атестація закладу. Відповідно до наказу департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації від 02.06.2014 № 376/0/212-14 рішення Дніпропетровської регіональної експертної ради з питань ліцензування та атестації навчальних закладів від 22.05.2014, визнано атестованим з відзнакою (високий рівень) за рівнем дошкільної, початкової загальної, базової загальної середньої освіти.

З 2015 року є постійними учасниками ХІ єпархіального фестивалю «Пасха Красна на Приоріллі», «Петриківський дивосвіт», на яких роботи наших вихованців відзначені грамотами та подяками.

У школі працює 45 педагогічних працівників, 70% мають відповідну дефектологічну освіту.

У 2020 році Рішенням сесії Дніпропетровської обласної ради від 05.06.2020р. № 611 – 23/VІІ комунальний заклад освіти «Магдалинівський навчально – реабілітаційний центр» Дніпропетровської обласної ради» перейменовано на комунальний заклад освіти «Магдалинівська спеціальна школа» Дніпропетровської обласної ради».

За роки існування свідоцтво по закінченню школи отримали 864 випускники, майже 200 чоловік з яких діти–сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.

Починаючи з 2001 року директором школи є Милосердова Надія Володимирівна, відмінник освіти України (2002 р.), нагороджена Нагрудним знаком А.С.Макаренка (2006р.), має почесне звання «Заслужений вчитель України» (2011р.).